А турботлива медсестра

Про здоров'я наше дбає.

Гріє носики малятам,

Як ростуть, спостерігає.

Будьте впевнені, батьки,

Здорові ваші малюки.

/Files/images/1670571415_11-kartinkin-net-p-medsestra-kartinka-dlya-detei-pinterest-13.jpg

Старша медична сестра- Кравченко Аліна Анатоліївна

В нашому закладі дошкільної освіти сестра медична сестра:

надає первинну медичну допомогу дітям;

регулярно проводить зважування і вимірювання зросту дітей;

щомісячно оглядає дітей на виявлення педикульозу;

контролює виконання санітарно-епідеміологічного режиму в дошкільному закладі та виконання повітряного і питного режимів, харчування дітей по групах;

контролює своєчасне проходження медоглядів працівниками закладу;

проводить аналіз захворюваності дітей.

ЯК НЕ ХВОРІТИ В ДИТЯЧОМУ САДКУ?

Перший раз віддаючи свого малюка в дитячий сад, практично всі батьки стикаються з однією і тією ж проблемою: дитина починає частіше хворіти. Як же можна забезпечити міцне здоров'я дітей в дитячому садку і уникнути частих простудних або інфекційних захворювань? Корисні рекомендації є в Країні рад.

Слабке здоров'я дітей в дитячому садку завжди було великою проблемою. Дитина, в перший раз потрапляючи в дитячий сад,виявляється в досить агресивнім вірусно-мікробнім середовищі, адже в колективі можуть перебувати діти з застудою, нежиттю іт. д.А тому в дитячому саду дитина часто виявляється під загрозою захворювань.

Щоб поліпшити здоров'я дітей в дитячому садку, потрібно дотримуватися кілька досить простих правил. Для початку, якщо дитині тільки належить вступити в дитячий сад, потрібно зайнятися зміцненням її імунітету. Так, потрібно давати дитині гуляти на свіжому повітрі, забезпечувати утримання в щоденному раціоні дитини всіх необхідних вітамінів і мінеральних речовин.

Дитині не потрібно створювати «тепличні умови», намагаючись всіляко оберігати його від найменшого впливу навколишнього середовища. Це означає, що не потрібно надмірно кутати дитину під час прогулянок, не потрібно створювати в домі «стерильну чистоту». Краще давати дитині побільше контактувати з іншими дітьми (це корисно і в плані соціального розвитку), регулярно проводити загартовуючі процедури.

Здоров'я дітей в дитячому саду залежить не тільки від стану імунітету, але, виявляється, ще й від того, наскільки малюкам психологічно комфортно в стінах дитячого дошкільного закладу. Якщо дитина йде в сад зі сльозами, якщо ніяк не може звикнути до колективу, то і на його здоров'я це позначиться не кращим чином.

Томуадаптації дитини в дитячому саду слід приділити особливу увагу. Потрібно постаратися вибрати сад, в якому б дитині подобалося. Потрібно також і підготувати малюка до першого походу в дитячий сад: розповісти, як весело він зможе провести там час, як зможе пограти з іншими дітьми.

Щоб бути в повній впевненості, що здоров'я дітей в дитячому саду не похитнеться,найкраще ще до надходження в сад пройти з дитиною медичний огляд. Під час огляду лікар визначить, чи здорова дитина, немає Чи є у нього ознак будь-якого починається захворювання. Якщо імунітет дитини ослаблений після хвороби, то краще дочекатися, коли імунітет зміцніє, а вже потім вести малюка в дитячий сад.

Частоздоров'я малюків в дитячому саду страждає від того, що батьки приводять до групи завідомо хворої дитини. Така поведінка батьків загрожує зараженням інших дітей в колективі і ускладненням перебігу захворювання власної дитини. По можливості хворої дитини потрібно залишати вдома.

Правда, і перестраховуватися, тримаючи дитину вдома по 3-4 тижні при найменшій підозрі на простуду, теж не варто. Справа в тому, що за цей час в дитячому колективі з'являться вже нові віруси і мікроби, а тому дитина ризикує знову захворіти одразу ж після перших відвідин дитсадка.

Здоров'я дітей в дитячому садку – це відповідальність і персоналу садка, і батьків. Спільними зусиллями потрібно постаратися створити дітям всі умови для правильного і здорового розвитку.

10 ПОРАД МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ БАТЬКАМ

1.З усіх питань щодо здоров'я Вашої дитини слід звертатися до лікаря - педіатра, або сімейного лікаря, який призначить лікування або при необхідності направить дитину на обстеження до інших лікарів - фахівців. В особливих випадках, щоб не було затримки термінів початку лікування , при появі перших характерних ознак захворювань рекомендую відразу звертатися до фахівців в даній галузі медицини.

2. Якщо Ви помічаєте, що Ваша дитина у колі своїх однолітків відрізняється незручністю рухів, поганою вимовою, якщо у неї буває непритомність, запаморочення, головні болі, блювота, її закачує у транспорті необхідно проконсультувати дитину у лікаря - невропатолога.

3. Частіше звертайте увагу на поведінку своєї дитини : надмірна рухливість, гіперзбудливість або, навпаки , млявість, стомлюваність, плаксивість, страхи, порушення сну, нав'язливості руху - це найбільш поширені симптоми психічної напруги ще слабкої нервової системи дитини - дошкільника. При появі цих ознак обов'язково покажіть дитину дитячому лікарю - психіатру.

4. Якщо Ваша дитина часто у Вас щось перепитує, або не завжди реагує на Ваше звернення до неї, у неї бувають часті ангіни, хрипливість, кашель, постійний нежить, якщо дитина спить з відкритим ротом, хропе уві сні - проконсультуйте дитину у лікаря - ЛОРА.

5. Якщо у Вашої дитини поганий апетит, часто виникає нудота, блювота, порушення стільця , болі у животі ( до їжі, або після їжі ) звертайтеся до лікаря - гастроентеролога.

6. Якщо у Вашої дитини виникає висип, набряк, затруднене дихання, раптовий нежить, чхання на якусь їжу чи запахи, пилок квітів, ліки, щеплення звертайтеся до лікаря - алерголога.

7. Запалення шкірі на різних ділянках тіла , що супроводжується почервонінням чи сверблячкою, лущенням - це ознаки дерматиту або екземи . У таких випадках звертайтеся до лікаря - дермантолога.

8. Ящо Ви помічаєте, що Ваша дитина прижмурює повіки, нахиляється близько до книги, щоб побачити малюнок, близько сідає біля екрану телевізора необхідно звернутися до лікаря - окуліста.

9. Постійно звертайте увагу на поставу Вашої дитини: при ходьбі вона сутулиться, одне плече вище від другого, лопатки сильно виступають при випрямлені спини; сидячи на стільці, вона помітно прогинається в ту чи іншу сторону, намагається часто міняти позу, низько нахиляється ( майже лягає на стіл ) під час малювання чи письма зветрайтеся до лікаря - ортопеда.

10. Незабувайте про необхідність обов'язкових профілактичних оглядів Вашої дитини наступними лікарями - фахівцями :

Ендокринологом ( попередження захворювання щитовидної залози, діабету, ожиріння, порушення росту )

Хірургом ( виявлення і лікування вроджених аномалій )

Стоматологом ( виявлення і лікування карієсу )

Кардіологом ( діагностика порушень функції серця та судин )

Логопедом ( порушення мови і сприйняття звуків )

Кiлькiсть переглядiв: 224

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.